Dołącz do Nas na Facebook
kliknij tutaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

FILMY PROMUJĄCE GMINĘ ŁUBNICE

 

 

 

Licznik odwiedzin

LicznikiPDF Drukuj Email

 

 
Zjazd Latarników w Tarnowie z naszym udziałem PDF Drukuj Email

W dniach 24 – 25 września 2012 r. w Tarnowie, w Centrum Sztuki Mościce odbył się I Ogólnopolski Zjazd Latarników Polski Cyfrowej. W zjeździe udział wzięło ponad 300 osób z całej Polski, w tym grupa Latarników z gminy Łubnice: Aleksandra Stachniak, Aneta Śmiszek, Julita Anioł, Katarzyna Kwiatkowska i Mariusz Bolon.

Zjazd odbył się w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Sans. Realizatorami PCRS są Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie "Miasta w Internecie". Głównym zadaniem projektu jest przeszkolenie ponad 2600 Latarników Polski Cyfrowej.

Uczestnicy Zjazdu spotkali się po to, by bliżej się poznać, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim podyskutować o celowości i przyszłości inicjatywy. Podczas dwóch dni dyskutowano o tym, jak wprowadzać w życie nowe metody i sposoby zachęcania pokolenia 50+ do „pierwszego kroku w Internecie”, a także jak skutecznie zdobywać wsparcie dla swoich działań we własnym środowisku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

 

 
PDF Drukuj Email

 
Lekcja historii... PDF Drukuj Email

W niedzielę, 16 września 2012 r. młodzież z terenu gminy Łubnice uczestniczyła w V Pikniku Historycznym, jaki odbył się w Szewcach koło Kielc. Blisko 150 członków grup rekonstrukcyjnych odtworzyło trzy historyczne wydarzenia, mające miejsce na terenie naszego województwa. Piknik ten to jedno z największych tego typu wydarzeń w regionie, które co roku ściąga tysiące widzów. W tym roku pojawiły się na nim grupy rekonstrukcyjne z Puław, Radomia, Skarżyska - Kamiennej, Bydgoszczy, Końskich, Kielc, Staszowa, Tarnowa i Buska Zdroju.

Piknik rozpoczął się o godz. 13.45 mszą świętą przed pomnikiem upamiętniającym bitwę AK. Następnie o godz. 15.00 rozpoczęły się rekonstrukcje historyczne.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia5152535455565758następnaostatnia»

Strona 54 z 58

System CMS Joomla Design: Kamil Kondek Copyright: CK Łubnice 2016