Dołącz do Nas na Facebook
kliknij tutaj
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

FILMY PROMUJĄCE GMINĘ ŁUBNICE

 

 

 

Licznik odwiedzin

LicznikiPDF Drukuj Email

 

 
PDF Drukuj Email

 
@ktywni Latarnicy PDF Drukuj Email

Fakt, że niespełna 10 mln Polaków po 50 roku życia nie korzysta z sieci, nie byłby aż tak społecznie ważną sprawą, gdyby nie to, że bycie internautą mocno przekłada się na jakość życia i pracy. Brak umiejętności korzystania z nowych technologii wywołuje marginalizację, a w konsekwencji cyfrowe wykluczenie.

Problemem polskich "wykluczonych" nie jest brak  dostępu do sieci, a brak kompetencji. Internet jest dostępny nie tylko w takich miejscach jak biblioteki, ośrodki kultury, ale też w domach osób nie korzystających z sieci. 70,5 proc. Polaków w wieku powyżej 16 roku życia i 73 proc. wszystkich Polaków ma w domu dostęp do Internetu. Jednak korzysta z niego tylko 60 proc. Nie chodzi zatem tylko o "bycie internautą", ale o posiadanie umiejętności korzystania z sieci, które poprawiają jakość życia i pracy.

Więcej…
 
Centrum Kultury w Łubnicach zwycięzcą projektu "Pracownie Orange" PDF Drukuj Email

Pracownie Orange to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do mieszkańców wszystkich miejscowości w Polsce liczących poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Celem akcji jest zapewnienie mieszkańcom małych społeczności bezpłatnego i bezpośredniego dostępu do technologii, informacji i kultury oraz zwiększenie ich zaangażowania w życie społeczne. Zgodnie z założeniami programu nieodłącznym warunkiem powstania Pracowni Orange jest zaangażowanie mieszkańców w proces jej tworzenia.W Łubnicach od grudnia działa prężnie Klub Kultura 50+, który chętnie zaangażował się w projekt tworząc bogaty plan działalności, dzięki któremu nastąpi ożywienie przestrzeni publicznej.

Więcej…
 
Dzień Bibliotekarza i Animatora Kultury PDF Drukuj Email

25 maja w Centrum Kultury w Łubnicach obchodzony był „Dzień Bibliotekarza i Animatora Kultury”. Była to niezwykła okazja do spotkania i porozmawiania osób zajmujących się na co dzień pracą związaną z upowszechnianiem kultury, edukacją kulturalną, organizacją czasu wolnego, wspieraniem i promocją twórczości artystycznej.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 1700 w sali widowiskowej. Przybyłych gości powitała Dyrektor Centrum Kultury – Aleksandra Stachniak. W dalszej części uroczystości na scenie zaprezentowali się „młodzi artyści”, którzy swoje umiejętności taneczne, wokalne i instrumentalne rozwijają na zajęciach organizowanych w Centrum Kultury.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia515253545556następnaostatnia»

Strona 54 z 56

System CMS Joomla Design: Kamil Kondek Copyright: CK Łubnice 2016